Bursztyn - jak powstaje?

Biżuteria srebrna z bursztynem sklep internetowyBursztyn to skamieniała żywica, która występuje w wielu miejscach na świecie, ale najczęściej kojarzona jest z rejonem Bałtyku. Bursztyn bałtycki jest szczególnie ceniony za swoje piękno i od wieków wykorzystywany w biżuterii i innych przedmiotach dekoracyjnych. Unikalny żółto-pomarańczowy kolor bursztynu bałtyckiego jest spowodowany obecnością związków organicznych zwanych "żywicami kopalnymi". Uważa się, że żywice te są pozostałością po dawnych roślinach, które niegdyś stanowiły część lasów iglastych pokrywających ten region. Z czasem została powoli przekształcona w bursztyn poprzez proces polimeryzacji.

Dlaczego warto nosić biżuterię z bursztynem ?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie noszą biżuterię. Dla niektórych jest to sposób, aby dodać odrobinę elegancji do ich stroju. Inni mogą nosić kolczyki, bransoletki lub naszyjniki jako sposób na wyrażenie swojej indywidualności i oryginalności. A jeszcze inni mogą nosić biżuterię z bursztynem dla jej stylowego wyglądu. Bez względu na powód, biżuteria może być świetnym sposobem na uzupełnienie stroju.

Biżuteria artystyczna z bursztynu

Srebrna biżuteria z bursztynem jest ciągle modna. Bursztyn był używany jako materiał do tworzenia biżuterii przez wieki, a dziś jest nadal popularnym wyborem dla kolczyków, naszyjników i innych elementów biżuterii. Sprawdź nasz sklep internetowy dla szerokiej gamy kolczyków z bursztynem, naszyjników i innych elementów biżuterii. Oferujemy szeroką gamę stylów pasujących do każdej okazji, a nasze kolczyki z bursztynem są dostępne zarówno w wersji srebrnej jak i pozłacanej.

Właściwości bursztynu bałtyckiego

1.Bursztyn bałtycki to rodzaj skamieniałej żywicy drzewnej, która występuje na obszarach wokół Morza Bałtyckiego. Jest często wykorzystywany w biżuterii i innych przedmiotach dekoracyjnych.

2.Bursztyn bałtycki ma zazwyczaj żółty lub czerwony kolor, ale można go również znaleźć w odcieniach zieleni, brązu i czerni. Jest półprzezroczysty i ma gładką, błyszczącą powierzchnię.

3.Bursztyn bałtycki jest znany ze swoich właściwości leczniczych i od wieków był używany do leczenia różnych dolegliwości. Uważa się, że ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, a także podobno wzmacnia układ odpornościowy.

Ciekawostki o bursztynie bałtyckim

Bursztyn to kamień który często znajduje się w rejonie Bałtyku. Jest używany jako kamień szlachetny i uważa się, że ma około 44 milionów lat. Niektóre ciekawostki na temat bursztynu obejmują następujące: może być stosowany jako lek, może być stosowany w biżuterii i jest czasami nazywany "złotem północy".