Baran

Osoby spod znaku Barana są zwykle dość pewne siebie oraz bardzo zdeterminowane. Mocną stroną tych indywidualistów jest silna psychika, a słabą niecierpliwość oraz porywczość. Wystarczy jednak nosić odpowiednie kamienie, a znaki zodiaku dostosują się do nich. Pełnym energii Baranom polecany jest ametyst, awenturyn, karneol, jaspis czerwony, hematyt oraz agat. Warto zwrócić uwagę także na artystyczne wyroby z malachitu. Silny związek między tym kamieniem a znakiem zodiaku może przynieść Baranowi szczęście.

Byk

Byki to osoby ambitne, pragmatyczne i odporne psychicznie. Konsekwentne dążenie do celu pozwala im zatroszczyć się zarówno o siebie, jak i bliskich. Kierują się przede wszystkim rozsądkiem, a w miłości są oddane i wierne. Cytryn, agat, awenturyn, kwarc różowy, kryształ górski oraz malachit - to dla nich najlepsze kamienie, a znaki zodiaku o silnej osobowości zawsze powinny bardzo starannie dobierać biżuterię. Bykom polecany jest także czerwony koral, np. noszony w formie bransoletki lub naszyjnika.

Bliźnięta

Inteligencja i towarzyskość to cechy osób spod znaku Bliźniąt. Potrafią skupiać się na wielu rzeczach naraz i mają głowy pełne pomysłów, a ponad rozum stawiają intuicję. Swój nieodparty urok osobisty Bliźnięta podkreślić mogą agatem, tygrysim okiem, jaspisem czy karneolem. Osoby z tym znakiem mogą dobrze czuć się także z kryształem górskim, który po obróbce wyróżnia się pięknymi efektami świetlnymi oraz optycznymi. Zależności między tym znakiem zodiaku a kamieniem są mocno odczuwalne dla Bliźniąt.

Rak

Osoby spod znaku Raka bywają nieco nieśmiałe i zamknięte w sobie, jednak dzięki wytrwałości oraz silnej woli są w stanie wiele osiągnąć. Rzadko odmawiają pomocy i często troszczą się o innych. Dla ukochanego partnera są w stanie poświęcić bardzo dużo. Raki również mają własne astralne kamienie, a znaki zodiaku zawsze powinny się do nich stosować. Szczególnie polecana jest biżuteria z onyksu, heliotropu, awenturynu, karneolu i jaspisu. Osobom spod znaku Raka pasują również perły, np. w formie naszyjników.