Nalewka bursztynowa

Bursztyn bałtycki znany jest głównie jako materiał jubilerski, jednak od wielu lat stosowany jest także w medycynie ludowej. Nalewka bursztynowa uznawana jest za doskonały oraz naturalny lek na rozmaite dolegliwości i choroby. Uśmierza ból i wspomaga funkcjonowanie całego organizmu, a także zapobiega przedwczesnemu starzeniu. To właśnie dzięki właściwościom adaptogennym, nalewka z bursztynu bywa nazywana eliksirem młodości.

Jakie właściwości ma nalewka bursztynowa?

Nalewka z bursztynu zabezpiecza organizm przed infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi. Dzięki silnym właściwościom przeciwzapalnym i przeciwbólowym, jest w stanie łagodzić bóle o różnym natężeniu. Kwas bursztynowy to doskonały przeciwutleniacz, który chroni przed wolnymi rodnikami, nadciśnieniem oraz chorobami układu krążenia i serca. Wzmacnia układ odpornościowy, a także reguluje pracę nerek i jelit. Zwalczając zmęczenie i stres, jednocześnie przywraca równowagę energetyczną organizmu.

Kiedy i jak można stosować nalewkę?

Prozdrowotne działanie sprawia, że nalewka z bursztynu stosowana jest w leczeniu rozmaitych infekcji. W formie doustnej sprawdza się przy zwalczaniu kaszlu, gorączki oraz stanów zapalnych dolnych i górnych dróg oddechowych, na przykład anginy, grupy czy zapaleń płuc i oskrzeli. Nalewka bursztynowa może być również wcierana, dzięki czemu uśmierza ból głowy oraz przynosi ulgę przy bólach reumatycznych, stawowych, mięśniowych i nerwobólach. Tynktura z bursztynu wykazuje działanie bakteriobójcze, dlatego zalecana jest do oczyszczania cery trądzikowej.

Jakie ma nalewka bursztynowa przeciwwskazania?

Główne przeciwwskazania związane ze stosowaniem nalewki wynikają z obecności różnych związków znajdujących się w bursztynie. Dotyczy to przede wszystkim kwasów żywicznych oraz niektórych składników olejków eterycznych. Wywołują one efekty niepożądane u osób uczulonych na terpeny i w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do alergicznego kontaktowego zapalenia skóry. Nalewka nie może być stosowana także w przypadku uczulenia na kalafonię, produkt destylacji bursztynu znajdującego się w ekstrakcie.

Shopping Cart
Scroll to Top