Sennik Pierścionek

Pierścionek to bardzo lubiany element biżuterii damskiej, którego męskim odpowiednikiem jest sygnet. Występowanie we śnie pierścionka może zapowiadać ważne zdarzenia w naszym życiu. Przez tradycyjny sennik pierścionek najczęściej jest tłumaczony jako zapowiedź zaręczyn lub wielkiej miłości. Sen o pierścionku może mieć jednak inne znaczenie, w zależności od tego z jakiego kruszcu jest zrobiony, a także, jak się go widzi we śnie.

Znaczenie snu o pierścionku ze złota

Bogato zdobione i wykonane z cennego kruszcu pierścienie od zawsze były symbolem najwyższej władzy – dawniej nosili je książęta i królowie, a dzisiaj można je zobaczyć na palcach najwyższych hierarchów kościelnych. Jeśli chodzi o współczesny sennik, pierścionek złoty widziany na własnej dłoni zawsze symbolizuje powodzenie i szczęście. Powodzenie to zwykle dotyczy spraw miłosnych (złoty pierścionek zwiastuje wielką i spełnioną miłość), ale może równie dobrze zapowiadać sukcesy zawodowe lub okoliczności sprzyjające materialnemu wzbogaceniu się.

Sen o pierścionku ze srebra

Srebrna biżuteria zwyczajowo jest uznawana za mniej efektowną niż złota, dlatego zwykle nosi się ją na co dzień. Dla interpretacji snu o srebrnym pierścionku dużo ważniejszy jest jednak ścisły związek srebra z księżycem. Tajemniczy i trochę mroczny księżyc zawsze symbolizował zmienność oraz niestałość. Dlatego przez niemal każdy sennik pierścionek ze srebra interpretowany jest jako zapowiedź romansu lub szalonej przygody miłosnej. Widziany na własnej dłoni srebrny pierścionek często także oznacza, że ktoś żywi do nas bardzo głębokie uczucie.

Pozostałe znaczenia snu o pierścionku

Zgubienie cennego przedmiotu zawsze jest nieprzyjemnym doświadczeniem. Niestety jak mówi sennik, pierścionek zgubiony we śnie ma również negatywne znaczenie. Zazwyczaj sen o zgubionym pierścionku zapowiada jakąś poważną stratę w życiu. Być może czeka nas rozstanie z ukochaną osobą, być może strata pracy, a być może jakieś niepowodzenie w interesach, które poskutkuje utratą pieniędzy. Z kolei znalezienie pierścionka oznacza coś zupełnie odwrotnego – najczęściej znalezienie wielkiej i prawdziwej miłości.

Shopping Cart
Scroll to Top