Czy znak nieskończoności jest zły ?

W matematyce obowiązuje wiele symboli. Niektóre z nich są także wykorzystywane w innych dziedzinach. Jednym z symboli najbardziej popularnych na całym świecie, jest znak nieskończoności. Oprócz zastosowania w równaniach matematycznych, można go także spotkać np. w biżuterii. 

Znaczenie Znaku Nieskończoności

Znak nieskończoności wywodzi się ze starożytnej Grecji i Egiptu. Tamtejsi mieszkańcy przedstawiali wieczność, jako węża, który pożera samego siebie, dlatego ma w pysku ogon. W ten sposób, na przestrzeni wieków został ukształtowany znak przedstawiający odwróconą ósemkę. Dzisiaj znak nieskończoności, przedstawia coś nieskończonego: miłość, lojalność itd. Można także powiedzieć, że połączenie dwóch kół, z których każde reprezentuje inną stronę relacji, oznacza połączenie na zawsze. 

Symbolika Znaku Nieskończoności

Jak wspomniano wcześniej, znak nieskończoności symbolizuje dwa połączone koła, które wskazują na wieczne połączenie dwóch osób. Dlatego wielu małżonków decyduje się na jego zastosowanie np.na obrączce. W ten sposób, chcą oni wyrazić swoją nieskończoną miłość i wierność. Wiele osób zastanawia się czy znak nieskończoności jest zły i ma jakiś związek np. z sektami. Co prawda przez niektórych jest on uznawany jako symbol magiczny, który wiąże się z mocą do uzdrowienia , usuwania wątpliwości i pokonywania trudności. Wierzenia mówią, że energia znaku nieskończoności daje nam pewną moc sprawczą. Dlatego, trzeba uważać podczas jego noszenia. Jeżeli ma on symbolizować jedynie wieczność, to nie ma się czego obawiać. 

Wykorzystanie W Biżuterii Znaku Nieskończoności

W ostatnim czasie znak nieskończoności, stał się bardzo popularnym trendem w biżuterii. Można go znaleźć np. na bransoletkach, pierścionkach, na kolczykach czy naszyjnikach. Jego popularność, jest wynikiem zbieżności wielu czynników. Przede wszystkim wiele osób, uważa, że jest to pewien talizman, który sprawia, że miłość dwójki osób będzie wieczna. Za pomocą tego symbolu, można wyznać komuś uczucie i pewne zamiary np. dając ukochanej wisiorek. Znak nieskończoności stosowany w biżuterii oznacza m.in. stałość w związku. Jeśli ktoś chce zadeklarować swojemu partnerowi, że zawsze będą razem i się nie rozstaną, może go zastosować. Jest to bardzo łatwy przekaz, który świadczy o potędze miłości. Ponadto symbol nieskończoności, bardzo często wręcza się także najlepszemu przyjacielowi, żeby uzmysłowić mu jak wielka jest tak przyjaźń i zadeklarować, że będzie ona trwała wiecznie. Odwróconą ósemkę chętnie wykorzystują także artyści. Osoby fascynujące się sztuka i muzyką, noszą je ze sobą, aby pokazać, że ich twórczość, kreatywność i pomysłowość jest wieczna. 

Ostatnią kwestią, którą warto poruszyć, jest symbolika znaku nieskończoności jako pamięci o ważnej osobie. Jeżeli na przykład, ktoś ukochany, większość życia spędza w podróżach, warto podarować mu wisiorek czy biżuterię ze znakiem nieskończoności, aby zapewnić o pamięci i wierności na wieki. Odwrócona ósemka, to nie tylko matematyczny znak nieskończoności. Dzięki temu prostemu znakowi, można przekazać innej osobie, wiele uczuć. 

Shopping Cart
Scroll to Top